Přesun na obsah
  • English
  • Deutsch

Tisková zpráva: S mašinou nastartuj i mozek

27.6.2013, Rožnov pod Radhoštěm

Krátký a trefný video spot cílený na motorkáře, kteří s nadšením, ale nelegálně brázdí beskydské lesy a louky vydala nezisková organizace z Rožnova pod Radhoštěm ČSOP Salamandr. „Problematice jízdy ve volné přírodě se věnujeme dlouhodobě a snažíme se apelovat na motorkáře a čtyřkolkáře, aby neporušovali zákony, které pro své potěšení a často vědomě ignorují. V Beskydech je toto téma o to palčivější, protože se jedná o chráněné území,“ říká Zdenka Vaníčková z ČSOP Salamandr.

Video s pracovním názvem „Kostitřas“ volně navazuje na plakáty a letáky, které po celém území Beskyd upozorňují offroadové jezdce, že do lesa se s motorkou, čtyřkolkou nebo jakýmkoli jiným motorovým vozidlem nesmí. „Projekt nechce napadat endurem či motokrosem „postižené“ jezdce, ale naopak vyjasnit pravidla, které jsou díky spletitým zákonům často nejasné. To ale neznamená, že se neporušují i ty zcela jasné.“, dodává Zdenka Vaníčková z ČSOP Salamandr. Díky letákům, videu a webovým stránkám Zákaz-vjezdu.cz se tak šíří osvěta napříč Beskydami i celou republikou. Heslo „S mašinou nastartuj i mozek“ je ústředním bodem videa i plakátů a má přimět motorkáře k přemýšlení, co svým neohleduplným chováním způsobí, pokud do lesa vjedou. A hlavně, že porušují zákon.

Video spot „Offroad v lese“ vznikl v rámci projektu „Stop nelegálnímu motokrosu v přírodě“, který podpořil Nadační fond Hyundai a Nadace Open Society Fund Praha. Můžete ho shlédnout na Youtube.com, kanál ČSOP Salamandr.

 

Poznámky pro editory:

  • ČSOP Salamandr je profesionální nezisková organizace působící v ochraně přírody.
  • ČSOP Salamandr pečuje o přírodní a kulturní dědictví Beskyd a okolí od roku 2000. Sídlo organizace je v Rožnově pod Radhoštěm.
  • Projekt „Stop nelegálnímu motokrosu v přírodě“ byl spuštěn v září 2012. Stránky Zákaz-vjezdu.cz fungují od února 2009, k 1.8.2010 byly přepracovány do současné podoby.

 

Kontakt:

Zdenka Vaníčková – PR, 774 949 478, zdenka.vanickova@salamandr.info

ČSOP Salamandr – 571 613 241, salamandr@salamandr.info