Přesun na obsah
  • English
  • Deutsch

Soutěž pro zvídavé výletníky

Chodíte rádi na výlety? Chtěli byste se dozvědět o historii míst nebo zajímavosti o kytkách, které potkáváte? Hledáte další zajímavé cíle výletů? Rádi soutěžíte?

ČSOP Salamandr připravil soutěž pro výletníky a všechny, kteří rádi chodí přírodou.

Na deseti lokalitách, o které Salamandr pečuje v rámci projektu na Záchrana smilkových trávníků v EVL Beskydy, se objevily v létě 2015 tabulky s textem. Jsou umístěny pod žlutou tabulkou s ovečkou a je na nich text se zajímavostí, která se přímo týká dané lokality. Pod textem je otázka, na kterou by nemělo být těžké po přečtení textu odpovědět.

 

Navštivte alespoň pět takových míst, odpovězte správně na pět otázek a dostanete od nás menší dárek. Navštivte všech deset míst, odpovězte na deset otázek a čeká vás dárek větší. Hraje se o karetní hru Líný Bača, trika nebo tajemnou krabičku. Fotky z výletů můžete taky přihlásit do tradiční fotosoutěže Valašská krajina.

  • Jak odpovědět na otázky?

K odpovědi slouží průvodka, kterou si můžete stáhnout přímo z webových stránek a vytisknout ji nebo si můžete odpovědi zapisovat do sešitu a potom vyplnit on-line průvodku. Nebo nám prostě pošlete pohled nebo e-mail. Forma není důležitá. Důležité jsou správné odpovědi a vaše zážitky. Nezapomeňte připojit nějaký kontakt na sebe, abychom vám mohli předat cenu.

  • Kde ty správné lokality jsou?

Všech deset míst leží v CHKO Beskydy. Každá louka, kterou vám touto cestou nabízíme jako výletní cíl, je něčím zajímavá. Mapu s vyznačením lokalit najdete tady. Nebo použijte soubor se souřadnicemi.

  • Kolik na to je času?

Času je dost. Soutěž bude trvat do září roku 2018. Dali jsme vám dost času, abyste opravdu mohli dojít na všech deset míst. Když vám nevyjde počasí, můžete se pokusit o výlet na lokalitu jindy a klidně až za rok.

  • Jsou otázky těžké?

Ano i ne. Pro správnou odpověď budete opravdu muset dojít až na místo. Ale když si tabulku přečtete, správnou odpověď nebude problém napsat. Pokud byste opravdu chtěli malou nápovědu, je zde. Ale i tak to bez návštěvy louky nepůjde.