Přesun na obsah
  • English
  • Deutsch

Dobrovolníci – firmy

Jak navázat spolupráci?

Ať už s námi chcete udržovat louky, sázet stromky v lesích, nebo chcete přírodu zbavit odpadků, vaše pomoc u nás bude vždy vítána. Kontaktujte nás. Vymyslíme vhodný termín i program. Vezmeme vás na zajímavá místa, která vaši pomoc potřebují.

S čím můžete pomoci?

  • Péče o beskydské lesy

Naším cílem je navracet do beskydských hor původní dřeviny – jedli, buk a tis. Obujte si pevné boty, teple se oblečte a na jeden den vyměňte monitor a klávesnici za krumpáček a balík sazenic! Pomůžete získat beskydským horám jejich původní tvář. Výsadby probíhají v období duben – květen a říjen – listopad. Věnujeme se rovněž vysazování starých krajových odrůd ovocných dřevin.

  • Záchrana beskydských luk

Typický ráz beskydských luk, pastvin a remízků mizí s ústupem drobných hospodářů. Pestrá mozaika Beskyd se tak pomalu ztrácí. Změňte na den kancelář za rozkvetlou louku! Při jarním úklidu ji zbavíme náletových dřevin, v létě louky pokosíme a pohrabeme.

  • Sběr odpadků

Příroda není odpadkový koš! Mnoho lidí si však této skutečnosti ještě nepovšimlo. Proto je na hřebenech hor, v lesích a na březích řek stále potřeba uklízet a sbírat odpadky. Pomozte nám a třeba to budete právě vy, kdo vyhraje v soutěži „O nejkurióznější nalezený odpadek“.

 

www.swiss-contribution.cz www.nadacepartnerstvi.cz

Program švýcarsko-české spolupráce podporuje sub-projekt Lidé pro přírodu Beskyd.