Přesun na obsah
  • English
  • Deutsch

Sedm měsíců a tisíc hodin

Za sedm měsíců roku 2015 jsme s dobrovolníky spolupracovali na patnácti akcích. Ti se nadšeně zapojili do pálení dřeva po výřezech, při kterém krotili šestimetrové plameny, hrabali a uklízeli cenné louky, nebo třeba opravovali oplůtky v sadu krajových odrůd. Práce dobrovolníků je rozmanitá a často velmi náročná. To když v příkrém svahu Bučacího potoka nebo Kořenské ráztoky opravují oplůtky proti okusu zvěří.

V letošním roce jsme vídali na dobrovolnických akcích jak tváře známé, které nám chodí pomáhat už druhým rokem, tak přibyly i více než čtyři desítky dobrovolníků nových. Často pomáhaly celé firmy a některé nám nabídly svůj tým opakovaně.  Novinkou bylo zapojení celých rodin, kdy jsme dětem nabídli program v přírodě a rodiče zatím měli čas na práci.

Za sedm měsíců letošního roku evidujeme více než tisíc hodin dobrovolnické práce. Za tuto obrovskou pomoc patří všem, kteří s námi letos spolupracovali, velký dík!

Další akce plánujeme na jaro 2016. Koordinátor dobrovolníků Radim odcestoval podobně jako čápi do teplejších krajů, aby tam načerpal inspiraci a nové poznatky. Zůstaňte nám věrní a sledujte web.