Přesun na obsah
  • English
  • Deutsch

Valašská krajina.cz

Od roku 2006 provozujeme internetové stránky Valašská krajina. V loňském roce jsme je celé zrekonstruovali tak, aby přinášely aktuální a zajímavé informace pro návštěvníky i obyvatele Beskyd.

Díky těmto stránkám přibližujeme všem beskydským obdivovatelům krásu a unikátnost zdejšího regionu nejen z pohledu lidí a organizací, kteří zde trvale působí, ale také například z pohledu vědeckých pracovníků, pro které je zdejší rozmanitost cenným zdrojem poznání.

Co můžete na stránkách najít?

Webové stránky Valašská krajina obsahují základní informace o Chráněné krajinné oblasti Beskydy a jejích zajímavostech, rady při ohrožení životního prostředí, přehled aktuálních projektů a organizací v oblasti ochrany přírody a krajiny, informace o naučných stezkách, výukové listy pro školy, dokumenty a publikace ke stažení a mnoho dalšího.

Jsou zde aktuální informace zaměřené na přírodu a krajinu regionu, tematický výběr z regionálního tisku, pozvánky na zajímavé akce a tipy na výlet. K zhlédnutí je také fotogalerie všech 9 ročníků Fotosoutěže Valašská krajina a aktuální informace o dalších ročnících. Návštěvníci zde můžou ohodnotit fotografie nebo se na stránkách zapojit do anket či veřejné diskuse.

Vývoj internetových stránek Valašská krajina.cz

Původní stránky vznikly v roce 2002. Na jejich obsahu se podílela Správa CHKO Beskydy, ACTAEA, společnost pro přírodu a krajinu a ČSOP Salamandr. Postupně však přestaly být aktualizovány a klesala tím jejich návštěvnost.

Dlouhodobě se nedaří zajistit financování těchto stránek. V současné době stránky provozuje ČSOP Salamandr z vlastních zdrojů a v letošním roce se připravuje jejich modernizace.