Přesun na obsah
  • English
  • Deutsch

Vandr po Valašském Jadranu

Publikováno: 28.5.2018

Den jako malovaný, typický Jadran. Tak nás přivítaly Huslenky. Obec s neuvěřitelnou rozmanitostí. Opět jsme měli příležitost setkat se s lidmi, kterým se líbí naše práce a rozhodli se nás podporovat. Setkání bylo velice příjemné a užili jsme si ho se vším všudy.
Vandr vedl Vojtěch Bajer, který svým jedinečným způsobem nevyprávěl jen o přírodě, ale také o historii a životě v tomto krásném údolí. Ukázali jsme všem zblízka, kde o přírodu a krajinu pečujeme a povídali si o tom, proč je to tak důležité. Jaké hospodaření se loukám líbí a kdy vyloženě strádají a ztrácí tu přirozenou rozmanitost. Cestou jsme potkali stovky orchidejí rostoucích místy i z asfaltu. Vstavače mužské všude kolem cest. Také jsme potkali lilii zlatohlavou, hvozdík kropenatý, mateřídoušku, bradáček vejčitý a mnoho dalších.
Z dálky se k nám začala blížit bouřka, nebe ztmavlo a my přidali do kroku. Namířili jsme si to přímo ke staré roubence, kde jsme si dali spoustu dobrot. Každý s sebou něco přinesl a tak jsme kromě špekáčků ochutnali kváskový chleba s mandlemi, domácí sušenky, buchtu, křížaly a nechybělo ani čerstvé ovoce. Z opékání se tak stala hostina, kterou jsme díky dešti zakončili uvnitř roubenky.
Děkujeme všem, kteří přišli a těšíme se na setkání zase příště.
Pokud se k nám chcete také přidat, nebo nás jen podpořit, klikněte na www.DarekProBeskydy.cz a získejte pozvání na nezapomenutelný VANDR.

Už se na vás moc těšíme
Tým Salamandrů

 

Na video z vandru se podívejte tady: