Přesun na obsah
  • English
  • Deutsch

Seno už je pod střechou

Publikováno: 15.8.2018

Pro naše ovce jsme museli na zimu koupit 100 velkých balíků a podařilo se nám zajistit i 800 balíků malých. Z toho 720 malých balíků jsme skládali v jeden den, abychom je uchránili před deštěm. Při prvním pohledu na louku posetou stovkami balíků začaly všechny bolet ruce. Ale co bychom pro ty naše ovečky neudělali, že? A tak se nakládalo, převáželo, vykládalo, vyváželo a ukládalo. To je stručný popis jednoho pracovního dne 8 lidí, kdy všichni dělali jak nejrychleji dovedli, aby nic nezmoklo a ovečky měly na zimu voňavé seno.

Letošní zimu potřebujeme nakrmit všech našich 130 ovcí, které právě spásají vzácné louky po celých Beskydech. Aktuálně zvonky ovcí cinkají na Soláni, ve Velkých Karlovicích a v Huslenkách. Podzim už se ale nenápadně blíží a než se zima přihlásí o slovo a zakryje horské louky sněhem, tak ovce přivezeme zase na statek, kde na ně bude voňavé seno čekat.

Poděkování patří všem, kteří na www.DarekProBeskydy.cz ovečkám na seno přispěli. A co ty? Pošleš ovečkám také balík nebo jim koupíš zvonek? Místo ještě máme.