Přesun na obsah
  • English
  • Deutsch

Šedesát pivařů na Radhošti

Publikováno: 24.9.2018

Byl pátek 21. září osm hodin ráno a my na Pustevnách vítali skupinu šedesáti dobrovolníku z pivovaru Radegast. Po ranní jízdě na lanovce byli značně zkřehlí, a tak jsme dlouho neotáleli a po krátkém přivítání jsme se společně vydali na vrchol Radhoště. Při cestě se všichni zahřáli na provozní teplotu, a tak jsme mohli začít rozdávat hrábě, vidle a plachty. Našim společným úkolem totiž bylo shrabat všechnu posečenou trávu z horských luk a odvézt ji. No nebudu vám lhát, v tom větru to byl úkol nesnadný. Ovšem pivaři se k němu postavili čelem a bylo jedno, jestli jsou to chlapi ze sudovny, dámy z kanceláře, obchodní zástupci či sám pan ředitel osobně. Všichni poctivě pracovali.  A jak by taky ne, když je z povzdáli kontroloval sám nejvyšší šéf radhošťského hřebene –  Radegast.

Jsme velice rádi, že jeden ze dvou dnů, který můžou zaměstnanci pivovaru věnovat dobrovolnictví, byl právě ten u nás. Vždyť Radegast k Radhošti prostě patří. Tímto ještě jednou děkujeme všem a těšíme se zase za rok.

My ze Salamandru o radhošťský hřeben pečujeme v rámci projektu Záchrana smilkových trávníku v EVL Beskydy. Díky tomuto projektu s láskou a péčí udržujeme louky nejen na hřebeni a návštěvníci mají šanci při procházce začátkem léta potkat zde pasoucí se ovečky.

 

Pokud by po nás bylo někomu smutno a chtěl se za námi vypravit, stačí kliknout na www.DarekProBeskydy.cz a získá naše pozvání na VANDR po Beskydech s poutavým výkladem Vojtěcha Bajera.