Přesun na obsah
  • English
  • Deutsch

Radegast na Radhošti

Publikováno: 4.10.2016

V pátek 30.9.216 podpořilo 55 dobrovolníků z pivovaru Radegast ČSOP Salamandr téměř 300 hodinami dobrovolnické práce. Počasí jim přálo, bylo krásně slunečno. Lanovka je z Trojanovic vyvezla na Pustevny. Pod vedením našich zdatných průvodců se rozdělili do tří skupin a vyrazili do terénu.

První skupina vyrazila přes haťové chodníky směrem na Čertův mlýn, kde oblékali jedle do vlněných svetrů, aby bezpečně přečkaly zimu a zvěř jim neublížila. Našlapali přes 10 kilometrů a zvládli kus práce. Ochránili stovky jedlí.

Druhá skupina se vydala kozí stezkou na opuštěnou louku Havraní. Tady shrabali posečenou louku a nezalekli se ani oměje, který patří mezi naše nejedovatější rostliny. Jeho jed je příbuzný s indiánským šípovým jedem kurare. Oměj tuhý moravský je velice vzácný a u nás jenom v Beskydech.

Třetí skupina vyrazila směr Radhošť. Nešli ovšem cestou, kterou chodí většina lidí, ale vyrazili po lesnické naučné stezce, kterou uklidili od odpadků. Cestou nazpět již po hřebeni vybírali s přilehlých horských luk kamení, které vadí při jejich kosení. Z kamenů vytvořili hromádky pro ještěrky.

Všem byly odměnou krásné výhledy do krajiny a dobrý pocit, že udělali něco jak pro sebe, tak pro Beskydy.

Nyní si i zaměstnanci pivovaru Radegast mohou říct „Po nás Beskydy“.