Přesun na obsah
  • English
  • Deutsch

Líného baču můžete jenom vyhrát

Publikováno: 9.8.2017

Líný bača je originální karetní hra, kterou letos vydal ČSOP Salamandr. A vy tu hru můžete vyhrát. Jak? Stačí navštívit alespoň pět míst v Beskydech.

Je to opravdu tak jednoduché. Uděláte si pět výletů na pět krásných míst, přečtete si tam na tabulce o zajímavostech, odpovíte na pět otázek a hra je vaše. Jedná se dlouhodobou terénní Soutěž pro zvídavé výletníky. Cílem hry je navštívit deset konkrétních míst v Beskydech, o které se Salamandr spolu s majiteli pozemků stará. Na lokalitách jsou tabulky s kratičkých textem o zajímavostech z místa, historie nebo říše rostlin. Na konci textu je otázka, na kterou po přečtení textu snadno odpovíte. Když nasbíráte alespoň pět odpovědí a nějak nám je sdělíte, dostanete od nás hru Líný bača. Forma, jakou nám sdělíte odpovědi, je na vás. Nabízíme on-line formulář, e-mail, můžete si stáhnout a vytisknout průvodku a tu nám potom poslat nebo jen vyfotit a poslat a nebo nám prostě pošlete odpovědi na pohlednici. Je to jedno. Jen nezapomeňte uvést na sebe nějaký kontakt, ať se vám můžeme ozvat ohledně předání ceny. A když navštívíte všech deset míst, máme pro vás kromě Líného bači ještě triko a tajemnou krabičku.

Mapa s místy, kde najdete tabulky

O soutěži

 

 

Karty byly vydány  v rámci projektu Záchrana smilkových trávníků v EVL Beskydy, který je podpřen z finančního nástroje EU LIFE.