Přesun na obsah
  • English
  • Deutsch

Letos ovládly fotosoutěž černobílé fotky

Publikováno: 26.11.2018

V neděli 25. listopadu byla v Karlovském muzeu ve Velkých Karlovicích zahájena výstava fotosoutěže Valašská krajina. Hned na začátku vernisáže byly za účasti starosty Velkých Karlovic Miroslava Koňaříka a ředitele Správy CHKO Beskydy Františka Jaskuly vyhlášeny výsledky a rozdány ceny.

Letos se fotosoutěže zúčastnilo celkem 69 autorů se 195 fotkami. Každý autor mohl vložit nejvíc tři fotky. Kromě již tradičních kategorií Krajina, Lidé a Junior pro mladé fotografy do 16 let, byla letos vyhlášena kategorie Černobílá fotografie. A právě černobílé fotky velice zaujaly porotu a vybrala mezi nimi i několik dalších oceněných fotek.

V porotě fotosoutěže letos zasedli nejen stálí porotci – František Jaskula, Vladimír Skýpala a Ivo Sumec, ale nově byl v porotě Jakub Sobotka, který nahradil letos soutěžícího Jaroslava Poláška. Opět po mnoha letech se hodnocení fotek zúčastnil i vítěz předchozího ročníku – Jiří Vondráček. Porota vybírala vítězné fotky anonymně a shodla se na oceněných fotkách i jejich pořadí. Přestože počet porotců byl lichý, nebylo potřeba přistoupit k hlasování. Veřejnost si vybrala svého vítěze v internetovém hlasování. Vítězná fotka Iva Dudy – Obklíčená podzimem získala 1758 hlasů.

 

 

A letošní vítězové jsou:

Celá fotosoutěž

  1. místo Josef Bosák – Ráno v Beskydech III
  2. místo Lenka Zavadilová – Večerní nálada
  3. místo Jakub Mikuš – Jako tenkrát – Koně

Kategorie Junior

  1. místo Thomas Majer – Abstrakce
  2. místo Thomas Majer – Na valašské dědině
  3. místo Šimon Martinek – Odpočívající sova

Kategorie Krajina – Michal Bukovjan – Tři kříže

Kategorie Lidé – Václav Paprskář – Napálené

Kategorie Černobílá fotografie – Josef Bosák – Ráno v Beskydech I

Vítěz internetového hlasování Ivo Duda – Obklíčená podzimem

 

Výstava bude v Karlovském muzeu do 31. března 2019.

Hlavním pořadatelem fotosoutěže je ČSOP Salamandr, spolupořadateli jsou ACTAEA – společnost pro přírodu a krajinu, AOPK ČR – Správa CHKO Beskydy, Obec Velké Karlovice a Karlovské muzeum.

Partneri FS

17. ročník probíhal za přispění finančního nástroje Evropské unie LIFE v rámci projektu Záchrana smilkových trávníků v EVL Beskydy.