Přesun na obsah
  • English
  • Deutsch

Hlasujte pro Vodu z hor

Publikováno: 26.7.2017

Náš projekt na mapování a obnovu mokřadů podpořil Plzeňský Prazdroj prostřednictvím programu Radegast lidem. Do 15. srpna probíhá hlasování veřejnosti, která rozhodne, kam poputuje bonusová prémie v hodnotě 50 000,-, 30 000,- a 20 000,-. Hlasuje se on-line a po vyplnění jména, příjmení a e-mailové adresy vám přijde ověřující e-mail, kde jedním klikem hlas potvrdíte.

Co se děje v močálu?

V letošním roce jsme už stihli revidovat podmáčené louky a močály, zjistit vlastnické vztahy, zahájit výzkum mokřadních zvířat a rostlin a vyřezat a uklidit mokřad Hutě na Velkém potoku. V údolí Velkého potoka bývala v minulosti nejrozsáhlejší beskydká rašeliniště. Většinu z nich vzal čas nebo spíš byla zatopena přehradou, ustoupila stavbě silnice nebo byla zalesněna. Na Hutích je k vidění pozůstatek těchto beskdykých močálů. Na části je opravdové rašeliniště a i zbytek lokality je podmáčený přesně tak, jak to bývalo kdysi. Rašeliniště ale dlouho leželo ladem a zarůstalo, proto nastoupily pily, křovinořezy a hrábě.

Ještě nás letos čeká obnova druhého mokřadu a dokončení všech výzkumů. Hlasujte pro Vodu z hor a podpořte obnovu a výzkum beskydských mokřadů.

Hlasování probíhá tady.