Přesun na obsah
  • English
  • Deutsch

Fotosoutěž Valašská krajina právě odstartovala

Publikováno: 19.6.2018

A je to tady! 17. ročník fotosoutěže Valašská krajina odstartoval. Od této chvíle je možné nahrávat fotky, prohlížet si je a hlasovat pro ně. Letos jsme vyhlásili kromě tradičních kategorií Krajina a Lidé taky kategorii Černobílá fotografie. A opět myslíme na mladé fotografy do 16 let. Pro ty vyhlašujeme už třetím rokem kategorii Junior.

Fotosoutěže se může po krátké registraci zúčastnit každý. Fotky by měly být pořízené v Beskydech a jejich blízkém okolí, nahrávají se přímo na web, kde se prohlížejí a hlasuje se pro ně. Fotky by měly mít z kapacitních důvodů velikost 0,5 – 2 MB. Po uzavření fotosoutěže bude uspořádána výstava v Karlovském muzeu ve Velkých Karlovicích, kde najde každý autor alespoň jednu svoji fotku.

Vítězné fotky anonymně vybírá porota. Stejně jako vloni budou vybrány tři nejlepší fotky z celé fotosoutěže a dále v kategoriích Krajina, Lidé a Černobílá fotografie vždy po jedné nejlepší. V kategorii Junior budou vybrány tři nejlepší fotky. Cenami pro vítěze jsou poukázky na nákup fotopříslušenství v hodnotě 3000Kč, 2000Kč a 1000Kč. Vítězové v kategorii Junior dostanou věcné ceny v přibližné hodnotě 1500Kč, 1000Kč a 700Kč. Vítěz internetového hlasování dostane věcnou cenu symbolické hodnoty. Prohlížení a hlasování pro fotky je možné na webu valašské krajiny v sekci Fotosoutěž/Fotografie. Víc informací je v pravidlech fotosoutěže.

Nahrávat fotky a hlasovat pro ně je možné od této chvíle do 15. října. Vernisáž výstavy bude v neděli 25. listopadu ve Velkých Karlovicích.

Soutěžící z minlých let můžou využít již existující registraci. Při problémech s přihlášením nebo nahráváním fotek napište na adresu barbora.krupova@salamandr.info.

 

Hlavním pořadatelem fotosoutěže je ČSOP Salamandr, spolupořadateli jsou ACTAEA – společnost pro přírodu a krajinu, AOPK ČR – Správa CHKO Beskydy, obec Velké Karlovice a Karlovské muzeum.

Partneri FS

Tento ročník probíháv rámci projektu Záchrana smilkových trávníků v EVL Beskydy, který byl podpořen z finančního nástroje EU LIFE.