Přesun na obsah
  • English
  • Deutsch

Chystáte se na výlet? Zkuste horskou louku!

Publikováno: 3.8.2015

Na deset luk v Beskydech jsme začátkem prázdnin umístili tabulky, kde se zvídavý výletník dozví zajímavosti z historie nebo současnosti lokalit. Tabulky jsou součástí soutěže, která právě odstartovala.

Každá tabulka je jiná, tak jako louky, a čtenář se na ní dozví málo známé věci, které se vztahují přímo k dané lokalitě. Na konci textu je otázka, na kterou po přečtení tabulky není složité odpovědět. Ale bez návštěvy louky to jde těžko.

Navštivte alespoň pět takových míst, odpovězte správně na otázky a Salamandr vám dá věcnou cenu. Pokud odpovíte správně na všech deset otázek, dostanete cenu větší. Hraje se o triko, kalendář, karetní hru nebo tajemnou krabičku.

Soutěž trvá až do konce roku 2018. Šanci na zodpovězení všech deseti otázek tak mají všichni! Přesnou lokalizaci luk, na jejichž návštěvu vás zveme, a taky podrobnější popis soutěže, on-line odpovědní formulář nebo průvodku ke stažení, najdete zde.

Soutěž pro zvídavé výletníky probíhá v rámci projektu Záchrana smilkových trávníků v EVL Beskydy, který je podpořen z finančního nástroje Evropské Unie LIFE.