Přesun na obsah
  • English
  • Deutsch

100 000 stromů za 11 let

Publikováno: 21.12.2017

Za 11 let jsme do beskydských lesů vysázeli víc stromů, než uvádí titulek. Sto tisíc se nám ale podařilo vysadit díky podpoře jednoho partnera – společnosti Innogy. (Ano, na začátku spolupráce to byla ještě RWE.)

Sto tisíc stromů, to už je opravdu dost. Ale třeba lesníkům, kteří jsou zvyklí sadit mnoho tisíc, nebo i desetitisíce stromů ročně, se to může zdát docela málo. Jenže ti většinou sázejí na pasekách, zatímco my vysazujeme naše stromy většinou v malých skupinách, nebo i rozptýleně v lesích. Míříme s nimi často na nejvyšší beskydské vrcholy, do extrémního a obtížně přístupného terénu, kde pomáhají zlepšit lesy v nejcennějších částech Beskyd.

A proč je nutné v takových cenných lesích něco navíc sázet? Kvůli hospodaření v minulosti byly i tyto lesy částečně ochuzeny o svou pestrost. Námi vysazené jedle nebo vzácnější listnáče, jako třeba javory, jim pak aspoň trochu pomohou rozmanitost zase získat.

Naše péče o Beskydy je možná jen díky spolupráci s mnoha partnery. Pokud se vám líbí to, co děláme, můžete se zapojit i vy. Přispějte na našem e-jarmarku Dárek pro Beskydy třeba zrovna na vysazení sazenic původních lesních stromů.